hétfő–vasárnap: 10:00-18:00 +36 30 / kattintson

Erasmus+ „Közösségek Múzeuma”

HU EN DE
Királyi Kastély

Erasmus+

Erasmus+

Projektzárás, bemutató

A projektet a külföldi partnerekkel közösen online fórumon tervezzük bemutatni, melyre szeretettel várjuk az érdeklődő szakembereket. 

Az esemény időpontja: 2023.01.31. 14:00

Az eseményre a muzeumpedagogia@kiralyikastely.hu címre várjuk a regisztrációkat 2023.01.26-ig.
Kérjük, hogy a regisztrációnál tüntessék fel a nevüket, beosztásukat, intézményüket és hogy hány fővel venne részt az online bemutatón. Az online alkalom linkjét a visszaigazoló e-mailben fogjuk elküldeni. 

Bármilyen kérdés esetén forduljanak bizalommal Demeter-Guba Erzsébet, múzeumpedagógushoz: 06 30 396 5476, muzeumpedagogia@kiralyikastely.hu

A projekt előzményei:

MOC | Erasmus+

Közösségek Múzeuma projekt

A lengyel wilanówi III. János Király Kastélymúzeummmal és az olasz Stazione Utopia szervezettel közösen létrehozott Közösségek Múzeuma projekt keretein belül a tudás- és tapasztalatcserén túl,  a fent megnevezett intézmények képzéseket tartanak azzal kapcsolatban, hogyan is lehet ösztönözni a helyi közösségeket a múzeumokban szervezett önkéntes tevékenységben való részvételre. E képzések célja az önkéntesek felkészítése arra, hogy ők érdekes narratívákat alkothassanak adott történelmi, kulturális, avagy természeti örökségekről saját tapasztalataik, valamint egyedi edukációs módszerek felhasználásával.

A lengyel és olasz kollégákkal együttműködve, olyan oktatási eszköz – vagyis az ún. „narratív kocka” létrehozását tervezzük – , amely az önkéntesek és oktatók számára jelentős segítséget nyújt atéren, hogy megtanuljanak egyedi történetet felépíteni, vitákat kezdeményezni, saját gondolatokat és önálló véleményt megfogalmazni egy-egy örökséghez kapcsolódó tárgyról vagy jelenségről. 

A „narratív kocka” mindenki számára ingyenesen elérhető (letölthető) és használható lesz.

A projekt az Európai Unió ERASMUS+ programja társfinanszírozásával jött létre. KA2

Támogatási Szerződés 2020-1-PL01-KA204-081917 sz.

 

Találkozók:

1.TPM (Transational project meeting) > WILANÓW, PL

Időszak: 2021.09.07.- 2021.09.08

Fogadó szervezet: III. János Király Palotájának Múzeuma, Wilanów, Varsó, Lengyelország

Résztvevők száma (a Gödöllői Királyi Kastélytól): 3 fő

 1.LTT Meeting (Learning Teaching Training) > FIRENZE, IT 

Időszak: 2021.10.25- 2021.10.29 

Fogadó szervezet: Stazione Utopia, Firenze, Olaszország 

Résztvevők száma: 3 fő

2.LTT Meeting (Learning Teaching Training) > WILANÓW, PL

Időszak: 2022.02.07.- 2022.02.11 

Fogadó szervezet: III. János Király Palotájának Múzeuma, Wilanów, Varsó, Lengyelország 

Résztvevők száma: 3 fő

2. TPM (Transational project meeting) > FIRENZE, IT

Időszak: 2022.10.03.- 2022.11.03 

Fogadó szervezet: Stazione Utopia, Firenze, Olaszország 

Résztvevők száma: 9 fő

3. LTT Meeting (Learning Teaching Training) > GÖDÖLLÕ, HU 

Időszak: 2022.07.04.- 2022.07.08 

Fogadó szervezet: Gödöllői Királyi Kastély, Magyarország

Résztvevők száma: 3 fő

4. LTT Meeting (Learning Teaching Training) > WILANÓW, PL

Time: 19.09.2022 – 23.09.2022

Fogadó szervezet: III. János Király Palotájának Múzeuma, Wilanów, Varsó, Lengyelország 

Résztvevők száma: 3 fő

Folytatjuk a “Közösségek Múzeuma” projektet az Európai Unió Erasmus + programja társfinanszírozásában.

A willanówi kastélymúzeummal (Museum of King Jan III’s Palace at Wilanów), valamint a firenzei Stazione Utopia civil szervezettel együttműködve ismereteket és tapasztalatokat cseréltünk, tréningeken vettünk részt annak érdekében, hogy hatékony módon tudjuk  a múzeumok környezetében élő helyi közösségek tagjait az önkéntes munkájukon belül arra képezni, hogy érdekesen és élményszerűen mutassák be a környezetükben lévő természeti és kulturális örökséget. 

A lengyel és olasz kollégákkal együtt kidolgoztunk egy mindenki számára elérhető oktatási eszközt, a történetkockát, amely támogatja az önkénteseket és a múzeumi munkatársakat abban, miként építsenek fel egy különleges történetet, és milyen módon közelítsék meg egyedien az adott műtárgyat vagy jelenséget, miközben a saját élményeiket és történeteiket is beépítik az általuk elmondottakba.

A projekt részeként végrehajtott tevékenységek:

  • A programban kiválasztott wilanówi és firenzei szakértők egy csoportjával közösen tapasztalatot cseréltünk a bevált gyakorlatok terén, majd egymást képeztük olyan területeken, mint például az önkéntesekkel és bevándorlókkal való munka, valamint az intézményekhez kapcsolódó közösségek kialakítása. A projekt során négy találkozóra került sor: kettőre Varsóban, kettőre Firenzében, illetve egy találkozóra Gödöllőn.
  • A nemzeteken átívelő projektmegbeszélések (TPM) segítették a résztvevő szervezetekben a tervezett tevékenységek hatékony megvalósítását.
  • Egy oktatási eszköz, az úgynevezett történetkocka kifejlesztése volt a projekt egyik célja. Az eszköz támogatja a felnőttképzésben résztvevőket a helyi közösségekkel való kapcsolatfelvételben és az önkéntes programokba való bevonásban is.
  • Az általunk szerzett tapasztalatok megosztását, valamint a közösen kifejlesztett oktatási eszköz bemutatását 2023 januárjában egy online szeminárium keretében tervezzük. 
  • Cikksorozat írása is része volt a tevékenységeinknek, olyan témákban, mint például az informális felnőttképzés, vagy a helyi közösségek bevonása az intézmények tevékenységeibe. Az eddigi cikkeket az Electronic Platform for Adult Learning in Europe (EPALE) honlapon találhatják meg, egyelőre angolul és lengyelül olvashatók:  Local community engagement in museum programs: practices, experiences and challenges és Też tak chcę! címmel. 

Történetkocka - egy új oktatási eszköz

Az Erasmus+ program finanszírozásában megvalósult “Közösségek Múzeuma” projekt keretében a wilanowi kastéllyal (Museum of King Jan III’s Palace at Wilanów), valamint a firenzei Stazione Utopia civil szervezettel közösen egy mindenki számára elérhető oktatási eszköz készült. 

A történetkocka célja, hogy az önkénteseket segítse a múzeumokhoz kötődő különleges és magával ragadó történetek megalkotásában.

Két kockát terveztünk a projektben: 

  • az Érzékelések kockáját, amely az érzékelésen keresztül segíti a műtárgyak felfedezését
  • az Értelem kockáját, amely segíti a használókat a kritikai és reflektív megközelítésben 

A történetkockák lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy kérdéseket tegyenek fel a kulturális örökségi helyszínről, illetve a múzeum tárgyairól, új megközelítésben tekintsenek rájuk, és ösztönözze őket a közös tanulásra és a párbeszédben való részvételre. Az eszköz kezdő és haladó tárlatvezetőkkel is egyaránt használható. A történetkockák széleskörű megoldást kínálnak a felnőttoktatásban.

A projektet az Európai Bizottság az európai szintű stratégiai partnerségeket támogató Erasmus+ program keretében társfinanszírozta. Az oktatással és képzéssel kapcsolatos projektek elősegítik a tudás gyarapodását Európában, és lehetővé teszik az Európa 2020 stratégia célkitűzéseinek - fenntartható fejlődés és társadalmi befogadás - megvalósítását.

Töltse le a részletes útmutatót és a történetkockák grafikai sablonját:

Az instrukció és a kockák sablonjai innen tölthetőek le: Történetkocka

Ajánlatkérés

Vegye fel velünk a kapcsolatot, kollégánk hamarosan felkeresi megadott elérhetőségein!

Aktuális

Hírek és információk

Tovább

Szeretjük a madarakat | természetismereti fesztivál

Több mint 30 stand gondoskodik a játékos ismeretszerzésről, 18 előadás nyújt betekintést a természetvédelmi problémákba és megoldási javaslatokba. Madárgyűrűzési bemutatók, madárismereti séták, odúszerelés és festés is színesíti a programot. A menetleveles láncjátékban 20-20 ajándékcsomagot sorsolunk ki a menetlevelet leadók között.
Elolvasom
Tovább

Adó 1% - az autizmussal élőkért

Támogassa adója 1%-ával az autizmussal élő látogatók részére készülő kiadványt! Adószám: 18665161-2-13  
Elolvasom
Tovább

Európai Történeti Kertek Napja – 2024. április 26.

Ünnepelje velünk a Történeti Kertek Európai Napját!     Az Európai Tanács Miniszteri Bizottsága 2010-ben fogadta el a „Kulturális útvonalak”-ról szóló programot, amelynek célja a tagállamok történeti kertjeinek történelmi, művészeti és társadalmi értékének bemutatásán keresztül a közös európai kultúra népszerűsítése. A Gödöllői Királyi Kastély 2023. június 27-én a Magyar Kertörökség Alapítvány támogatásával csatlakozott az Európai Történeti Kertek Útvonalához, így olyan gyakorlati kérdésekben is tapasztalatot cserélhetünk, mint a történeti kertek megőrzése és megújulása, illetve azok ökológiai és gazdasági fenntarthatósága. Idén április 26-án ötödik alkalommal kerül megrendezésre a "Történeti Kertek Európai Napja" rendezvény, amely az egyesült kertek Európáján keresztül nyújt bepillantást a közös történelmi, kulturális és botanikai örökségbe. Az eseménysorozatban a gödöllői kastélyi is részt vesz számos programmal, amelyek segítségével felfedezhetik az angolpark titkait és helyszíneit.       Programok   Parkmesék herceg Egérváry Elemérrel felfedezőcsomag családoknak Időpont:  2024. 04. 26-28.   Herceg Egérváry Elemér a Gödöllői Királyi Kastély első számú egérlakója segítségével felfedezheted a kastélypark titkos helyeit, állatait, növényeit. A munkafüzet segítségével játékos módon szerezhetsz ismereteket és a parktérkép segít a tájékozódásban. Az önálló felfedezőcsomag a kastély jegypénztárában található most hétvégén kedvezményesen 500 Ft-ért. Magyar nyelven elérhető az egész nap folyamán.   Részletes leírás: https://kiralyikastely.hu/csaladi-felfedezo-csomagjaink.html     Kastélypark növényei és rovarai tanösvény Időpont: 2024. 04. 26-28. A kastélypark a Duna-Ipoly Nemzeti Park részeként számos olyan különleges növényfajtával rendelkezik, amelyek nem lennének ilyen gyönyörűek az őket beporzó rovarok nélkül. Ezek a kis élőlények nem mindig kapnak méltó figyelmet, így a hétvégén kihelyezett tanösvényen most jobban megismerheted őket. Egész nap ingyenesen elérhető önálló tevékenység.     ParkoZoo Időpont: 2024. 04. 26 és 2024.04.27   A múzeumpedagógiai foglalkozás során felkeressük a park titkos helyeit, növényeit, állatait. Kincskereső feladatlappal indulunk útnak a Duna-Ipoly Nemzeti Park részét képező kastélyparkban. Az Európai Történeti Kertek Napján (04.26.) kedvezményes jegyárral látogatható a program magyar nyelven.   Részletes leírás: https://kiralyikastely.hu/alsosok-foglalkozasok.html     Odú kukucskáló Időpont: 2024. 04. 27.   Interaktív séta keretében felkeressük a kastélypark madárodúit, megismerkedünk a legnépszerűbb fajokkal, akik előszeretettel fészkelnek ide.  Szakmai partnerünk a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Gödöllői Helyi Csoportja.     Látogatás a Királydombi Pavilonban Időpont: 2024.04.26-28. A tevékenységek rövid leírása: A kastélypark egyetlen megmaradt barokk kori építménye a Királydombi pavilon a honfoglalás kori vezérek és a magyar királyok arcképeivel. A kastélytól mintegy 200 méterre található, hatszögletű pavilont Grassalkovich I. Antal építtette az 1760-as években. A XVII–XVIII. században a főúri lakhelyek belső díszítéseként alakítottak ki ősgalériákat, királygalériákat.  Az épületet 2002-ben állították helyre. A képsorozatot fotótechnikával reprodukálták. A megmaradt festmények másolatai mellé metszetek és más ábrázolások alapján nagyított és színezett képek kerültek. A hétvégén 10.00-16.00 -ig ingyenesen látogatható. Parkséta Időpont: : 2024.04.26. 15 óra A tevékenységek rövid leírása: A parkséta alkalmával évszázados fák között sétálva, megismerkedhetnek a kert történetével, de betekintést kaphatnak az országos jelentőségű védett természeti terület értékeibe, növény- és állatvilágába. Részvételi díj: kedvezményes jegyáron 1.000 Ft/ fő   Kerttörténeti séta Időpont: 2024.04.26-27.  11.00, 13.00 A tevékenységek rövid leírása: Megismerkedünk a kastély építéstörténével, a park átalakulásával, kitérve az angol és francia típusú kertre, és annak használatára. A vezetés alatt a ritkán látogatható előkertekben is sétát teszünk. Részvételi díj: kedvezményes jegyáron 1.000 Ft/ fő   Sétáló koncert Időpont: 2024.04.26. A tevékenységek rövid leírása: Kamarazenei vonós koncert hallható a csodálatos kastélyparkban. A koncert körülbelül 30 perces. A program ingyenesen megtekinthető.  
Elolvasom
Tovább

Premontreiek 100 éve Gödöllőn - időszaki kiállítás

  A több mint kilencszáz éves premontrei rend szinte alapításától, 1130-tól kezdve jelen van Magyarországon. Szerzetesei mindenkor aktív résztvevői és alakítói a honi közösségi, vallási, gazdasági, kulturális és tudományos életnek. A jászóvári, majd gödöllői premontreiek 1923-tól való gödöllői léte is jó bizonyíték erre városunkban. Kiállításunk e száz év mindennapjainak, ünnepeinek, tragédiáinak felfedezésére, megismerésére hívja látogatóit. A tárlat áttekintést nyújt a Jászóvári Premontrei Kanonokrend gödöllői letelepedésének előzményeiről, a gimnázium, konviktus és rendház alkotta intézményegyüttes építéséről, a rend korabeli történetéről, a szerzetes- és világi tanárok, illetve a diákok életéről 1923-tól napjainkig. A premontrei kanonokok lelkiségét a szemlélődés és az emberek szolgálata együttesen határozza meg. Életformájuk a vita mixta (vegyes élet). Kolostorba vonulnak, hogy szigorú szabályok között éljék le életüket. Ezzel párhuzamosan lelkipásztorkodnak és 1810-től tanítanak is. Hogyan lehetséges mindez a gyakorlatban? Hét egységre tagolódó kiállításunk erre is választ ad. Az első teremben ráhangolódhatunk a szerzetesi létre, illetve bepillantást nyerhetünk a premontrei épülettömb elkészültébe. A második fő témája az alapítás, építés és működés. A harmadik a lelkiségre fókuszál. A negyedik rész a tanárok oktatási, tudományos és társadalmi tevékenységének tükre. Az ötödikben a diákok tanórai és tanórán kívüli életét ismerhetjük meg. A hatodikban időutazáson vehetünk részt. Végül a folyosón, tablókon foglaljuk össze a száz év fontosabb vagy érdekesebb momentumait. Itt a fáradt nézelődő megpihenhet, s az asztalkán lévő könyveket böngészve mélyülhet el a száz év rend- és iskolatörténetében.   A kiállítás ingyenesen megtekinthető!
Elolvasom
Tovább

Legyen Ön is Támogatónk!

Legyen Ön is Támogatónk! Idén is meghirdetjük a „Legyen állandó helye a Kastélyszínházban!„és a „Fogadd örökbe a Kastélypark egyik ősfáját” elnevezésű támogatási programjainkat, amelyekkel a barokk színház, illetve a kastélykert fenntartását van lehetőségük támogatni magánszemélyeknek és cégeknek. Bővebb információkat a programokról a képekre kattintva olvashatnak:      
Elolvasom
Múzeumok éjszakája

Múzeumok éjszakája 2024

2024. június 22. 17.00–24.00 MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJA A GÖDÖLLŐI KIRÁLYI KASTÉLYBAN (Pénztárzárás 23.00órakor) Díszudvari színpadi programok - ingyenes (Eső esetén a Lovardában):   19.00 Bolondos dallamok, a Duna Szimfonikus Zenekar koncertje 20.30 Urban Verbunk performance 22.30 a Pedrofon Rock and Roll Zenekar koncertje Zenei program a kápolnában - ingyenes 21.00-22.00 – A Városi Vegyeskar koncertje Díszudvari programok - ingyenes (Eső esetén a földszinti termekben elhelyezve) WAMP Design Vásár – a „vasárnapi művész piac” a Kastély díszudvarán 10.00-22.00 között Barokk Színház – részvételi díj ellenében nevezhetnek 19.00-  DR. SISI, avagy ki tud többet Erzsébet királynéról kellékek és ajándékok kvízjáték 3-5 fős csapatok részére Részvételi / nevezési díj: 5.000.- Ft/csapat. Ibolya volt a jeled az oviban és kívülről tudod a királyné összes kutyájának becenevét? Egynél többször láttad az Elizabeth-musicalt és rongyosra olvastad az életéről szóló könyveket? Akkor itt a helyed az első, Dr. Sisi című kvízjátékunkon! (De ha nem Sisiből doktoráltál, akkor is!) A kb. 80 perces játékra 3-5 fős csapatok jelentkezését várjuk. Jegyvásárlás a helyszínen, illetve online. A játékon max. 15 csapat vehet részt! A nyertes csapatot ajándékcsomaggal jutalmazzuk – az élmény mellett A Barokk Színház folyosóján kis kávézó működik, így tea, kávé, üdítő-rendelés esetén érdemes előbb érkezni. Az asztalok közül a csapatok szabadon választhatnak, de kezdés előtt 5 perccel kérjük a helyeket elfoglalni. Kastélypark - ingyenes A Kastélyparkban a Királydombi pavilon 17.00 és 21.00 óra között látogatható. Gyerekprogram a Tourinform iroda előtt – ingyenes kézműves foglalkozás, pecsétgyűjtő hely   Hangolódj a magyar gólokra egy babzsáklabda készítésével! 17.00-22.00 óra között.   Találkozz Erzsébet királynéval! – múzeumi belépőjeggyel látogatható Őfelsége, a királyné 18.30 és 21.30 óra között cercle-t tart a kastély dísztermében, ahol elbeszélget az elé járulókkal.   Állandó kiállítás – múzeumi belépőjeggyel látogatható Egyénileg 18.00 órától 21.00 óráig tekinthető meg. Belépőjegy ára: 4.600Ft/fő, diák: 2.300Ft/fő 21.00 órától, az este további részében tárlatvezetés keretében, csoportosan látogatható. Indulási időpontok: 21.15,21.30.21.45,22.00, 22.15,22.30, 22.45 A kastély titkos élete (1950-1990) – belépőjeggyel látogatható. Belépőjegy ára: 1.500Ft/fő (egységesen) Tárlatvezetés a földszinti kiállításban és a Horthy bunkerben. Indulási időpontok: 18.15,18.45,19.15,19.45,20.15,20.45,21.15,21.45,22.15,22.45 Kastélykápolna – belépőjeggyel látogatható- Belépőjegy ára: 1.500 Ft/fő (egységesen) Indulási időpontok: 18:30,19:30, 22:30, 23:00 Premontreiek 100 éve Gödöllőn – ingyenes Vezetések az időszaki kiállításban - Kastély Baráti Egyesület tagjai tartják. Indulási időpontok: 19.30; 20.30; 21.30   A programváltozás jogát fenntartjuk. Az eseményen kép- és videófelvétel készül.
Elolvasom
Dolgozz a Gödöllői Királyi Kastélyban!

ÁLLÁSAJÁNLATAINK

Elolvasom

Hírlevél feliratkozás - aktuális programkínálatunk


Kövessen bennünket a közösségi médiában!

Nyitva tartás

hétfő-vasárnap 10:00-18:00 Kassza 17:00-ig


Kapcsolat

Telefonszám:+36 30 / kattintson
E-mail cím:kattintson

 

              Sisi  European Royal Residences