A Gödöllői Királyi Kastély tevékenységének elismeréseként az elmúlt 25 évben számos nívós díjat kapott.A közelmúlt elismerései közül legbüszkébbek az Európa Nostra Díjra vagyunk. 2020. május 7-én Európa legrangosabb örökségvédelmi díjával jutalmazták az Egy kastély titkos élete című, a rendszerváltás harmincadik évfordulójához kapcsolódó, rendhagyó ifjúsági projektünket, amellyel már itthon is több szakmai elismerést nyertünk (Év Kiállítása 2019 pályázat Különdíja, Múzeumpedagógiai Különdíj 2019 szeptemberében).
A Gödöllői Királyi Kastély kiemelt figyelemmel fordul a családok felé. Programjainkkal arra törekszünk, hogy a Kastély a családok számára a minőségi idő eltöltésének, valamint a pozitív élményszerzésnek a helyszíne legyen. Folyamatosan nyomon követjük a családok igényeit és lehetőségeinkhez mérten igyekszünk évről évre fejlődni ezen a téren. Büszkék vagyunk rá, hogy Társaságunk az Emberi Erőforrások Minisztériuma által 2019-ben meghirdetett pályázaton elérte Családbarát Szolgáltató Hely tanúsító védjegy bronz fokozatát, 2020 szeptemberében pedig családbarát szempontok szerint történő múzeumi működés elismeréseként Családbarát Múzeum címben részesültünk.
Az ország első ötcsillagos minősítésű kastélya vagyunk!
A 2023. június elején indult Magyarország Kincsei (Best of Hungary) ernyővédjegy célja, hogy egy turisztikai kínálati, szolgáltatási szempontokat előtérbe helyező kidolgozott szempontrendszer alapján kiemelje a magas szolgáltatási színvonalat képviselő, egyedi turisztikai élményt nyújtó attrakciókat.
A Magyarország kincsei – Kastély védjegy célja, hogy ráirányítsa a figyelmet az épített magyar kulturális örökségre. A minősítés a látogató számára garanciát jelent a minőségi vendégélményre, már a megérkezés előtti tájékozódástól egészen a távozásig. Másrészt az objektív szempontrendszer szakmai iránytűként is szolgálhat az üzemeltetők részére, hogyan tudják a látogatói élményt magasabb szintre emelni, történelmi örökségünket a modern kor igényei szerint bemutatni minden korosztály, kiemelten a fiatalabb generációk számára. Az elvárt alap kényelmi szolgáltatások közé tartozik az érkezés előtti tájékoztatás magyar és angol nyelven, a létesítmény teljes területén elhelyezett pihenő-és frissítőpontok, széles körű családbarát szolgáltatások és programok, gyermekfoglalkoztató, felújított mosdóblokkok, brandingelt terméket értékesítő múzeumshop, online és offline turisztikai tájékoztató anyagok, kitáblázott parkoló online fizetési lehetőséggel.
Az Európai Történeti Kertek tagja lett a kastély angolparkja
Az Európai Tanács Miniszteri Bizottsága 2010-ben fogadta el a „Kulturális útvonalak” -ról szóló programot, amelynek célja a tagállamok történeti kertjeinek történelmi, művészeti és társadalmi értékének bemutatásán keresztül a közös európai kultúra népszerűsítése. Ennek keretében 2020-ban létrehozták „Európai Történeti Kertek” elnevezésű európai kulturális útvonal projektet, amelyet a European Route of Historic Gardens koordinál oly módon, hogy szakmai fórumokat szervez a tagszervezeteknek, hogy népszerűsítsék a csatlakozott történeti kertek turisztikai, kulturális célú látogatását, illetve uniós pályázati forrásokat is előteremt kertfelújításokhoz, a kertörökséghez kapcsolódó kutatásokhoz, projektekhez.
Európa történeti kerteket összekötő turisztikai útvonal-programja óriási lehetőséget jelent a tagszervezetek számára.
Olyan gyakorlati kérdésekben is tapasztalatot cserélhetnek, mint a történeti kertek megőrzése és megújulása, illetve azok ökológiai és gazdasági fenntarthatósága.
A 2023. június 27-én Gödöllőn lezajlott díjátadón Herczeg Ágnes, a Magyar Kertörökség Alapítvány (MKA) elnöke kiemelte: „Az új tagokkal együtt a szervezetnek 30 teljes jogú tagja van, melyek 47 történeti kertet képviselnek 10 európai országban. A történeti kert kulturális örökség, történelmi örökség, a nemzeti identitás hordozója, ezért cél, hogy ezt az örökséget a következő generációk számára tudomány- és művészeti ágakon átívelő módon megosszuk. Egyben eljuttassuk az emberekhez a természet, művészet, közösség iránti felelősséget.”